درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

ما را دنبال کنید

وبلاگ

گیاهان مناسب برای محل کار (گل‌های مقاوم برای محیط کار)

تجربه شخصی همه ما و همینطور تحقیقات زیادی که در این باره صورت گرفته نشان می‌دهد که وجود گل و گیاه طبیعی در محل کار باعث ایجاد روحیه ی مثبت، افزایش کارایی و کم شدن استرس کارکنان می شود.

حتی داشتن یک گیاه کوچک بر روی میزکا‌رمان و مراقبت از آن، می‌تواند حالمان را خوب کند. اما از آنجایی که گیاهان در حال پژمرده شدن هم اثر مثبتی بر محیط کار ندارد، بهتر است گیاهانی را انتخاب کنیم که علاوه بر مقاوم بودن، به خوبی با شرایط محل کارمان هماهنگ باشند.

گیاهانی که برای محل کار استفاده می‌کنید باید ویژگی‌های زیر را داشته باشند:

  • همیشه سبز یا چهارفصل باشند.
  • تا حد زیادی نسبت به شرایط متفاوت نوری و آبیاری مقاوم باشند.
  • حشرات را به خودشان جذب نکنند.
  • رایحه ی قوی نداشته باشند.
  • ترجیحا تصفیه کننده هوا و جذب کننده‌ی آلودگی‌های محیط باشند.
  • نیاز به مراقبت زیاد مثل کوددهی و آفت کشی نداشته باشند.
  • آلرژی زا نباشند.
  • برگ خشک و زباله‌ی کمی تولید کنند.
  • سرعت رشد زیادی نداشته باشند تا نیازی به عوض کردن گلدان نباشد.

شرایط گیاهان مناسب برای روی میز کار

گل یا گیاهی که بر روی میزتان قرار می‌دهید، در درجه‌ی اول نباید ارتفاع زیادی داشته باشد. همچنین اندازه‌ی گلدان آن باید کوچک باشد تا جلوی دید افراد را نگیرد.

هم چنین بهتر است از گیاهانی که برگ‌های آویزان و بزرگ دارند، استفاده نکنید تا فضا شلوغ به نظر نرسد و محیطی آرامش بخش داشته باشید.

۱. پتوس (Devil’s ivy)

این گیاه زیبا در دو حالت ابلق با رگه های سبز و سفید و سبز یکدست پررنگ تا کمرنگ،  وجود دارد. می توانید آن را به راحتی قلمه بزنید و تکثیر کنید. همچنین می توانید به مدت چندماه آن را در آب (بدون خاک) نگهداری کنید! این گیاه مقاوم رو رونده می‌تواند محل کار شما را بعد از مدتی به یک مکان دوست داشتنی و سبز تبدیل کند.

۲. عنکبوتی یا گندمی (Spider plant)

یکی از بهترین گیاهان تصفیه کننده‌ی هواست که نگه داری آن بسیار آسان است.

۳. فیکوس بنجامین (Weeping fig)

فیکوس بنجامین گیاه بزرگی است که می تواند هوا را تصفیه کند. این گیاه برگ‌های براق و سبز زیبایی دارد که به شرکت شما مانند یک درخت زیبایی می بخشد. اما توجه داشته باشید برای محیط‌های کاری کوچک توصیه نمی‌شود.

۴. سانسوریا شمشیری  (Sansevieria)

این گیاه از تصفیه کنندگان قوی هواست و می تواند در طول شب کربن دی اکسید را به اکسیژن تبدیل  کند. این گیاه به خاطر تولید اکسیژن در طول شب، محیط کار شما را هر شب برای شروع یک روز پر انرژِی آماده می سازد.

۵. فیکوس (Rubber fig)

این گیاه دارای برگ های زیبای سبز و ضخیم و براقی است که به خوبی آلودگی هوا را تصفیه می کند. اگر برای طراحی دکوراسیون داخلی خود اهمیت قائل هستید و می خواهید محیط کاری جذاب و خیره کننده داشته باشید قطعا یکی از بهترین انتخاب ها خواهد بود.

فیکوس آفرقایی (فیکوس لیراتا) که یکی از گونه‌های فیکوس هست می تواند چشم هر مراجعه کننده ای را به خود خیره کند.

۲ نظرات

نظر بدهید

جهت سفارش و پشتیبانی با ما در تماس باشیدتماس با ما