درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

ما را دنبال کنید

وبلاگ

روانشناسی دفتر کار

روانشناسی طراحی دفتر کار:  (psychology office design)

مبلمان اداری مناسب و تاثیر آن بر  پرسنل: (syitable for office furniture and its hmpact tabled)

میزهای اداری ایده آل :(ideal tables)

برای داشتن یک محیط اداری و دفتر کار مناسب ،باید نکاتی را در نظر گرفت تا بتوان در آسایش روح و جسم به کار خود به نحو ارزشمندی ادامه داد.

انتخاب رنگ مناسب برای محیط کار که توجه مشتری را جلب کند و نوعی آرامش و اطمینان خاطر را برای مشتری به ارمغان بیاورد.برای مثال رنگ آبی،نشان آرامش و خشنودی (تفکر و تعقل) می باشد و یا رنگ قرمز انرژی و هیجان را افزایش می دهد که بهتر است با رنگ دیگری ترکیب شودمثل مشکی و طوسی. و رنگ خاکستری خنثی است و هیچ گرایشی را بر نمی انگیزد عاری از هر نوع تحریک و واکنش می باشد.

رنگ آمیزی دیوارها و ابزار آلات در محیط کار به رنگ های خاص ،کارایی فرد در محیطی به رنگ دلخواه را افزایش می دهد.زیرا هدف ،داشتن محیط آرام بخش و مطلوب برای کارمندان است که هیچ فشار عصبی وارد نشود.

عدم وجود سر و صدا در محیط کار: صدای بلند،صدای مزاحم و آزار دهنده  و یکنواخت، تمرکز کارمندان را کاهش می دهد.

حرارت مناسب در محیط کار باید مورد رضایت کارمند باشد،چرا که آفتاب با خلق و خوی انسان رابطه مستقیم دارد.اگر محیط معتدل است و  نور آفتاب به داخل اتاق می تابد کارمند احساس رضایت داردو اگر محیط مرطوب باشد و هوا گرم،تمایل به کار کاهش می یابد.

طرز چیدمان میزهای کاری باید به گونه ای باشد که کارمندان بتوانند باهم به راحتی ارتباط برقرار کنند و از یکجا نشینی دلسرد و خسته نشوند. بهتر است از چیدن مدور استفاده کنیم طوری که هر فرد یک میز و فایل مستقل برای خود داشته باشد و توسط پارتیشن های کوتاه از هم تفکیک و به طور بهینه از فضا استفاده شود و از طرفی حس تعامل و همکاری برقرار می ماند.

وجود گیاهان در محیط کاری:چند گلدان کوچک روی میز کارتان بگذارید.گیاهان ارتباط فرد با دنیای طبیعی را حفظ میکنند و باعث آرامش می شوند،همچنین رنگ سبز خلاقیت را تقویت می کند.

مبلمان اداری از تأثیرگذارترین آیتم‌های موجود در یک فضای کاری هستند. تأثیرات این وسایل تا حدی زیاد است که استفاده نادرست و غیر استاندارد از آن‌ها می‌تواند موجب پایین رفتن راندمان کاری کارمندان شده و یا باعث عدم جذب مخاطبان و مشتریان مورد نظر کارفرما شود.

دیدگاهی وجود ندارد

نظر بدهید

جهت سفارش و پشتیبانی با ما در تماس باشیدتماس با ما