درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

ما را دنبال کنید

میز کارمندی در دفتر کار

میز کارمندی

از محصولات مبلمان  اداری که این روزها کاربرد بسیاری در دفاتر مدرن دارند؛ میز کار گروهی است. به زبان ساده میز کار گروهی به یک میز اداری گفته می‌شود؛ که همزمان می‌تواند فضای کار برای چند نفر را فراهم کند. از سویی میز کار گروهی را می‌توان ره‌آورد شیوه جدید طراحی دکوراسیون اداری دانست. در واقع میز کار گروهی پاسخ به نیازی است که به دلیل طراحی دفاتر اداری به صورت دفاتر باز (Open office) ایجاد شده است. در ادامه این مقاله با مزایا و معایب این نوع میز اداری آشنا می‌شوید.

مزایای میز کار گروهی

شاید بتوان اولین مزیت این مدل میز اداری را صرفه‌جویی در فضا دانست. این میزها اجازه می‌دهند تا تعداد بیشتری از کارکنان در فضایی کوچک‌تر اما کاملا بهینه و مناسب مشغول فعالیت باشند.
دومین مزیت میز کار گروهی امکان تعامل گروه‌های کاری مرتبط با یک‌دیگر و افزایش سرعت انجام کارهای گروهی است. در واقع میزهای کار گروهی باعث می‌شود از تعداد جلسات کاسته شده؛ و مسائل و ابهامات درون سازمانی، در لحظه ایجاد و با مشورت و همفکری کارکنان فعال روی یک میز کار گروهی، مرتفع شود.
سومین مزیت میز کار گروهی را باید امکان کنترل بیشتر روی فضا دانست. این میزها اجازه می‌دهند تا در یک دفتر اداری باز، مدیران و سرپرستان بتوانند راحت‌تر با کارکنان خود ارتباط برقرار کرده؛ و محیط کار را کنترل کنند.

معایب میز کار گروهی

 

میز کار گروهی ممکن است چالش‌هایی را برای کارکنان و سازمان ایجاد کند. البته اغلب این چالش‌ها ناشی از استفاده از میزهای کار گروهی در فضای نامناسب است. در واقع میز کار گروهی برای همه کسب‌وکارها مناسب نیست. از جمله معایب معمول میزهای کار گروهی می‌توان به هم‌همه و کاهش تمرکز کارکنان اشاره کرد. این مسئله می‌تواند در مشاغلی که نیازمند تمرکز بالایی هستند، مشکل زا باشد.
همچنین میز های کار گروهی برای مشاغلی که هر کارمند به صورت جداگانه دارای ارباب رجوع است؛ آزار دهنده خواهد بود. چراکه امکان ارتباط مناسب با ارباب رجوع در این میزها فراهم نمی‌شود.

دیدگاهی وجود ندارد

با عرض پوزش، فرم نظر در این زمان بسته شده است.

جهت سفارش و پشتیبانی با ما در تماس باشیدتماس باما